ویدئو

گفتگو رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران با خبرگزاری مهر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
کمک ۳۲ میلیارد ریالی مازندرانی ها برای بازسازی عتبات عالیات

آمل-رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران گفت که مردم استان در ۱۰ ماه امسال حدود ۳۲ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات واماکن مقدسه کشور عراق کمک کردند.

محمد حسن اصغری روز پنجشنبه درحاشیه گلریزان نیکوکاران آملی برای بازسازی عتبات عالیات در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور برای ادامه ساخت و سازهای خود در اماکن مقدسه کشور عراق سهم ارسال کمک‌های مردمی را مشخص کرد که برای سال ۹۸ میزان ارسال کمک‌ها از مازندران ۳۳ میلیارد ریال تعیین شده و مردم متدین استان در ۱۰ ماهه امسال حدود ۳۲ میلیارد ریال آن را پرداخت کردند.

وی کمک‌های مردم مازندران به ستاد را شامل کمک‌های نقدی، اهدا طلا و خرید خشت طلا بیان کرد وادامه داد: ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران این کمک‌ها را برای ساخت و بازسازی حرم حضرت علی (ع)، امام حسین (ع، ابوالفضل عباس (ع)، حرمین کاظمین و صحن حضرت زینب (س) و حضرت فاطمه زهرا (س) هزینه کرده است.

اجرای ۵ پروژه مشارکتی واختصاصی مازندران در عتبات

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با بیان اینکه هم اکنون این ستاد ۳ طرح را به صورت مشترک با دیگر استان‌ها در عتبات عالیات در دست اقدام و اجرا دارد، گفت: این طرح‌ها شامل تکمیل صحن مطهر حضرت فاطمه زهرا (س) در حرم مطهر حضرت علی (ع) درنجف اشرف، ترفیع گنبد مطهر امام حسین (ع) و صحن حضرت زینب کبری (س) درکربلا معلی است.

اصغری همچنین درخصوص دو طرح دیگر که به صورت اختصاصی توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران درحال اجرا است نیز افزود: ساخت ساختمان و کتیبه ۷۲ تن از شهدای کربلا و سنگ کاری سردآب حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) درحال ساخت است که تاکنون هزینه‌های مربوط به این دو طرح پرداخت شد و ادامه دارد.

وی یادآورشد، امسال همچنین با مشارکت مردم خیر و ولایتمدار مازندران دوباب درب حرم مطهرآقا سیدمحمد به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال و درب حضرت فاطمه الزهرا (س) و ام الابنین درکربلای معلی به نام مازندران نامگذاری ونصب شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران یادآورشد، که مردم مازندران در کمک به عتبات عالیات عراق در بین استان‌های کشور یکی از سه استان برتر کشور را از آن خود کردند.

ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال ۸۳ به طور رسمی کار خود را در کشور شروع کرد. گفتنی است در آئین گلریزان خیران آملی برای به بازسازی عتبات عالیات حدود ۷۰۰ میلیون ریال کمک کردند.

آملی‌ها از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای بازسازی اماکن مقدس عراق کمک کردند.

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

سایت های مرتبط

 

RSS

ذکر ایام هفته

ذکر روزهای هفته

اوقات شرعی

اینماد

 

 

تماس با ما


آدرس:
ساری، خ انقلاب، ساختمان شماره 2 استانداری، طبقه دوم

ایمیل:info[at]mazandatabat[dot]ir

شماره تماس: 01133310322

شماره حساب ها:

49/7878 بانک سپه

1025 بانک ملی