ویدئو

محبت به اهل بیت (ع) پایه دین و اساس سعادت اخروی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

محبت به اهل بیت (ع) پایه دین و اساس سعادت اخروی است                                                           

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران نشست مشترک منطقه ای مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان  و شهرستانهای منطقه یک ( سیمرغ_ جویبار_ ساری_ میاندورود_ نکا_ بهنمیر و گلوگاه) در شهرستان گلوگاه با حضور امام جمعه ، فرماندار، جانشین فرماندهی سپاه شهرستان  و مسئول سازمان تبلیغات اسلامی  شهرستان برگزار گردید.                                                                                                                                 

ابتدا حجت الاسلام والمسلمین سید محمد شفیع سیدی مسئول امور روحانیون با ارائه آیاتی از قرآن مجید و روایاتی از پیامبر و ائمه معصومین (ع) نسبت به ضرورت بازسازی اعتاب مقدسه مطالبی را بیان کردند.                               

سپس محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران گزارشی از روند بازسازی و برنامه های در دست اقدام مطالبی را بیان کردند.                                                                                                

وی در ادامه به ضرورت و لزوم بازسازی وتوسعه اعتاب مقدسه و پروژه های در حال اجراء پرداخت و گفت: در حال حاضر مازندران دارای پنج  پروژه  که 3 پروژ ه به صورت مشارکتی از جمله صحن حضرت زهرا(س) در جوار حرم مطهر مولا علی (ع) در نجف اشرف و صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلی و ترفیع گنبد امام حسین (ع) و 2 پروژه مستقل مانند ساخت کتیبه شهدای 72 تن در کربلا و سنگ کاری سرداب حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) می باشد که مازندرانی ها با ذوق و شوق وصف نا پذیری  در این پروژه ها نقش خوبی را ایفاء کردند  محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فضای حرم های مطهر را با توجه به حجم وسیع زائران در این سالها پاسخگوی زائران ندانست  گفت :  افزایش ظرفیت و ایجاد فضاهای زیارتی خدمات رفاهی مناسب ، ارائه هر گونه خدمات اعم از عمرانی بهداشتی و رفاهی در حقیقت کمک تسهیل زیارت زائران خصو صا زائران ایرانی  می باشد.مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان از همه مسئولین و اعضای ستاد شهرستانها و استان و همه کسانی که در این امرخدا پسندانه مشارکت و یاری نمودند تقدیر و تشکر کرد.                                                     

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر میر احمدی امام جمعه شهرستان گلوگاه ضمن تقدیر و تشکر یکی از عوامل عاقبت به خیری ، خدمت به محبان اهل بیت (ع) دانست گفت: خدمت به اهل بیت (ع) موجب خشنودی اهل بیت می شود و محبت اهل بیت (ع) پایه دین و اساس سعادت اخروی است. وی در ادامه خدمت به اهل بیت (ع) را شرافتی بزرگ و توفیق الهی دانست و گفت: خدمت به اهل بیت (ع) و اشاء فرهنگ آن شرافتی بزرگ و توفیق الهی است که نصیب هر کسی نمی شود قدرخود و مکانی که در ان خدمت می کنید را بدانید و خدا را شاکر باشید که این توفیق نصیب شما شده است که بتوانید با خدمت به درگاه اهل بیت قدمی در راه احیای شعائر دینی بردارید.                                                               

آنگاه فریدون  کلبادی نژاد فرماندار شهرستان گلوگاه ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر گفت:امروز به لطف اهل بیت (ع) فرصتی پیش آمد تا بازسازی و توسعه حرم های ائمه معصومین (ع) در زمان ما صورت گیرد و قدر این فرصت را همه ما بدانیم و مورد شفاعت امامان و شهدا قرار بگیریم و آرزوی شهدا ما زیارت اعتاب مقدسه بود و امروز جای آنها خالی است و ما تداوم دهنده راه شهدا هستیم باید از این فرصت استفاده کنیم. فرماندار شهرستان گلوگاه در ادامه افزود: مردم کشور ما با عشق و علاقه که به اهل بیت (ع) دارند با تمام وجود هر چه از دست شان برآمده کوتاهی نکردند و مردم ولایتمدار شهرستان گلوگاه همانند مردم سایر نقاط کشور و استان در خدمت اهل بیت (ع) بوده و هستند. در ادامه این گردهمایی جانشین فرماندهی سپاه شهرستان گلوگاه ، معاون فرماندار، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گلوگاه هر یک نسبت به ضرورت بازسازی اعتاب مقدسه و نقش مردم را در امر بازسازی و مشارکت آنها در این امر خدا پسندانه مطالبی را بیان کردند.                                                                                                                                 

در پایان مسئولین ستاد شهرستانها ی منطقه یک به بیان نظرات خود پرداخته و مسئولین ستاد استان ضمن پاسخگویی، برنامه های آتی خود را ارائه و خواستار مشارکت بیشتر با توجه به ایام پیش رو مثل ایام فاطمیه شدند.  

 

                   

حدیث روز

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963

سایت های مرتبط

 

RSS

ذکر ایام هفته

ذکر روزهای هفته

اوقات شرعی

اینماد

 

 

تماس با ما


آدرس:
ساری، خ انقلاب، ساختمان شماره 2 استانداری، طبقه دوم

ایمیل:info[at]mazandatabat[dot]ir

شماره تماس: 01133310322

شماره حساب ها:

49/7878 بانک سپه

1025 بانک ملی