ویدئو

یکی از مظاهر ایمان توکل به خداست

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

  

 

یکی از مظاهر ایمان توکل به خداست                                                                                          

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران به منظور هم اندیشی نشست مشترک منطقه ای مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و شهرستانهای منطقه 3 (رامسر _تنکابن عباس آباد کلاردشت _چالوس_ نوشهر_نور)درفرمانداری رامسر با حضور امام جمعه شهرستان رامسر ، فرماندار، فرمانده سپاه و جمعی از مسئولین شهرستان رامسر برگزار گردید.                                                                                                                   

ابتدا محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات  استان مازندران گزارشی از روند بازسازی و برنامه های در دست اقدام مطالبی را بیان کردند.                                                                                                    

وی با بیان اینکه فرصت بازسازی عتبات عالیات یک موهبت الهی است و همگرایی دو ملت ایران و عراق برای جهان اسلام از اهمیت بسزایی برخوردا خواهد بود گفت: تمام کسانی که به هر نحوی در مسیر بازسازی و توسعه  اعتاب مقدسه تلاش می کنند و از آنجا که تسهیل کمال معنوی انسان را فراهم می کنند  نزد خداوند تبارک  و تعالی عزیز هستند و باید شاکر این موفقیت ، خدمت به اهل بیت (ع) باشند.                                                                                      

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران با توجه به سابقه تاریخی حضور ایرانیان در ساخت و مرمت ابنیه و بناهای جانبی حرمها که امروز جزیی از میراث معنوی دو کشور  محسوب می شود گفت:تعمیر و زیبا سازی و توسعه حرمهای ائمه معصومین (ع) تعظیم شعائر الهی است و کلیدی ترین دلیل حضور ایران در اعتاب مقدسه حفظ شعائر اسلامی با وجهه و هویت ایران اسلامی است و این مورد با توجه به حمایت علما و مجتهدین با تکیه بر زنده نگه داشتن نام و سیره اهل بیت (ع) و حفظ ارزش ها پشتوانه قوی برای ما محسوب می شود.در ادامه این نشست  حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین تقی پور امام جمعه شهرستان رامسر ضمن خیر مقدم و تقدیر تشکر از اقدامات ارزشمند ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت : بی گمان، شایسته و بلکه بایسته ترین ویژگی ایمان، توکل به خداوند در همه امور و نیز اظهار دوستی و محبت به ائمه معصومین(ع)بخصوص وجود مقدس ولی عصر (عج) می باشد.                                                                    

وی در ادامه یکی از مظاهر ایمان توکل به خدا دانست و گفت: توکل یعنی اینکه انسان به ذات الهی تکیه کند و انسان باید در کنار توکل از توسل هم استفاده نماید. و قرآن مجید توسل را یک راه روشن برای رسیدن به قرب الی الله معرفی می فرماید امام جمعه شهرستان رامسر با اشاره به اینکه همه عزیزان ستاد با توکل به خدا وند تبارک و تعالی و توسل به ائمه معصومین تلاش می کنید که با افزایش ظرفیت و ایجاد فضاهای زیارتی زائرین عزیز با آرامش خاطر و توسل به ائمه معصومین (ع) ارتباط معنوی برقرار کنند و مطمئنا شما در این ارتباط معنوی سهیم می باشید و امیدوارم اجر دنیوی و اخروی ببرید و قدر این ایام رابدانید.                                                                                                   

آنگاه محمد آزاد فرماندار شهرستان رامسر با اشاره به اینکه هر ملتی بزرگان و عزیزان خود را تکریم می کنند و بزرگداشت بزرگان و اولیای الهی راه های متعددی دارد گفت: حفظ و نگهداری سخنان و دستورات و آثار و عمل به فرمایشات آنها ،احترام به مقام و موقعیت معنوی و پاس داشت ایام ولادت و شهادت آنها، زیارت مراقد و قبورشان با نهایت احترام و ادب خفظ و تعمیر قبور مضاجع شریفشان و رعایت حرمت آنها در تمامی ابعاد ، و امروز مرمت و بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه جزو شعائر دینی ماست و کسانی که توفیق در این امر مقدس را پیدا می کنند در نهایت عشق و دلدادگی در این مسیر گام بر میدارند و از صمیم قلب و با دل و جان و با همه اعتقادات برای ائمه معصومین (ع) کار  می کنند.                                                                                                                                    

   فرماندار شهرستان رامسر در ادامه افزود : مردم ما واقعا نشان دادند در راه امام حسین (ع) سرو جان نمی شناسند و   در 8 سال دفاع مقدس اثبات کردند و مردم ولایتمدار شهرستان رامسر در امر بازسازی اعتاب مقدسه خوب مشارکت داشتند و انشاء الله تلاش خواهیم کرد تداوم بیشتر داشته و به تعهدات خود عمل کنیم.                                                    

در ادامه این نشست سرهنگ محمدرضا خمسیه فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان رامسر گفت: خدا رو شاکریم که در خدمت دوستان و عاشقان اهل بیت (ع) هستیم  امروز صحبت از جایگاه اهل بیت (ع) می شود امام حسین (ع) آموزگار شهامت و شهادت است . مکتب حسینی مکتب انسان سازی است شهدای ما با نام و یاد امام حسین (ع) و ائمه معصومین 8 سال دفاع مقدس از اسلام و قرآن و کشور دفاع کردند. عشق به خاندان عصمت و ولایت  و شهدای کربلا قابل توصیف نیست و مقام کسانیکه در مسیر حفظ و شعاءر الهی قدم بر می دارند کمتر از جایگاه شهدا نخواهد بود و باید قدر این لحظاتی که خداوند توفیق داده را بدانیم اگر این فرصت از دست برود قابل بازگشت نبوده و بعد حسرت و پشیمانی نصیب ما خواهد شد خوشا به حال شما دوستان که در امر بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه گام برداشته و قدردان این نعمت الهی باشید. در پایان هر یک از مسئولین ستاد شهرستانها منطقه 3 به بیان نظرات خود پرداخته و مسئولین ستاد استان ضمن پاسخگویی ، برنامه های آتی خود را ارائه دادند.  

 

        

                                                             

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

سایت های مرتبط

 

RSS

ذکر ایام هفته

ذکر روزهای هفته

اوقات شرعی

اینماد

 

 

تماس با ما


آدرس:
ساری، خ انقلاب، ساختمان شماره 2 استانداری، طبقه دوم

ایمیل:info[at]mazandatabat[dot]ir

شماره تماس: 01133310322

شماره حساب ها:

49/7878 بانک سپه

1025 بانک ملی