ویدئو

مردم و دولت عراق میزبان اصلی زائران اربعین حسینی هستند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

مردم و دولت عراق میزبان اصلی زائران اربعین حسینی هستند 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران نشست مشترک مسئولین موکبها و کمیته های 11گانه با حضور آقای یوسف افضلی معاون فرهنگی ومشارکت های مردمی و مسئول ستاد اربعین حسینی در ستاد مرکز (ستاد بازسازی عتبات عالیات) شهرستان محمودآباد برگزار گردید.

افضلی معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با تاکید براینکه برپایی کنگره عظیم اربعین حسینی حرکت مردمی امتداد عاشورا است و پیاده روی زائران و عشاق ثارالله در ایام اربعین از نجف به سوی کربلا و خدمات رسانی به آنها که هرسال با شور و اشتیاق بیشتر انجام می شود ،خالق صحنه های بسیار زیبای است که در هیچ نقطه از دنیا نمیتوان مانند آن یافت و مردم و دولت عراق میزبان اصلی زائران اربعین حسینی هستند و باید رعایت آداب و رسوم مردم عراق را نموده و با تمام وجود در کنار هم به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی کنیم.

 مسئول ستاد اربعین حسینی ستادمرکز باتوجه به اینکه اربعین حسینی امسال با سال قبل فرق دارد.گفت : در سال جاری ویزا برداشته شده است و جمعیت بیشتری اعزام خواهند شد و انشالله موکبداران تمام تلاش خودرا بکار ببندند تا با پشتیبانی موکبهای عراقی خدمات رسانی مناسب و در شآن زائرین داشته باشند .

 وی در ادامه افزود : شرایط ویژه آب و هوایی عراق از موکبداران تقاضا می شود نسبت به تامین امکانات موردنیاز از جمله آب معدنی رعایت کامل بهداشت ، برخورد مناسب در استقبال از زائرین ، جلوگیری از اسراف غذا ، عدم تبلیغ غذای ایرانی ،عدم ارسال کالاهای ممنوعه ، استفاده از روحانیون در موکبها همت بگمارند . در آغاز جلسه محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان  مازندران ضمن خیر مقدم از روند برنامه ها و اقدامات صورت گرفته جلسه با استاندار مازندران گزارشی را ارائه دادند

مسئول کمیته تغذیه و اسکان ستاد اربعین حسینی استان مازندران در ادامه افزود : فرهنگ عاشورا و اربعین ،فرهنگ عشق به پرودگار و ستایش به پرودگار و ستایش جلوهای بیکران او و تحسین همه خوبی ها و فضایل اخلاقی و نمایشگاه کرامت آدمی و صحنه عظیم مبارزه سپاه حق و باطل است موقعیت کربلا را در یک لحظه در ذهن خود تداعی کنید  جلوی زن و بچه سرها شهدا را ببرند و خیمه ها را آتش بزنند، حماسه ای که در کربلا ایجاد شده خالق صحنه هایی است هم زیبا و هم زشت که در هیچ نقطه از دنیا نمی توان مانند آنرا یافت .خالق صحنه های زیبا آن ابا عبدالله الحسین و یاران باوفای او خالق صحنه های زشت آن یزید و عبیدالله ابن زیاد می باشد. سفر میلیونی زائران به اعتاب مقدسه در ایام اربعین فرصتی پیش آمده تا بتوانیم خدمتگذار خوبی برای زائران  ابا عبدالله الحسین باشیم و این  خود یک سعادت است و باید قدر این فرصت ها را بدانیم .

محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با اشاره به اینکه امسال تعداد موکبها 15 موکب اصلی و 5 موکب فرعی و جمعا 20 موکب و بناست به 60.000نفر زائر خدمات رسانی کنیم ،امروز موکبها در حال آماده سازی جهت خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی هستند و ستاد عتبات نیز با تمام وجود شرایط را برای حضور و فعالیت آنها تسهیل می کند . در ادامه هریک از مسئولین ونمایندگان کمیته ها و موکبداران به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند آقایان یوسف  افضلی مسئول ستاد اربعین حسینی درستاد مرکز و اصغری مسئول ستاد استان پاسخ های لازم را ارائه دادند.

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

سایت های مرتبط

 

RSS

ذکر ایام هفته

ذکر روزهای هفته

اوقات شرعی

اینماد

 

 

تماس با ما


آدرس:
ساری، خ انقلاب، ساختمان شماره 2 استانداری، طبقه دوم

ایمیل:info[at]mazandatabat[dot]ir

شماره تماس: 01133310322

شماره حساب ها:

49/7878 بانک سپه

1025 بانک ملی