کمک به بازسازی عتبات عالیات جزء اعمال نیک و حسنه است

  • پرینت
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران نشست مشترک مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور و مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مازندران،نحوه مشارکت اساتید و دانشجویان در امر بازسازی اعتاب مقدسه در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور در ساری برگزار گردید.

ابتدا محمدحسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران گزارشی از روند بازسازی و برنامه های در دست اقدام و گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردان 8 سال دفاع مقدس و نقش دانشجویان و اساتید دانشگاه ها در دفاع مقدس و در روند پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی و مشارکت آنها در سازندگی کشور مطالبی را بیان کردند.

وی در ادامه افزود: کمک به عتبات عالیات جز اعمال نیک و حسنه ای است که مومنان سراسر کشورها انجام می دهند که خوشبختانه از بدو ورود ایرانی ها آبادانی در حرمین و مقدسات در کشور عراق رونق یافته است و مشارکت تمامی اقشار مردم در این امر مقدس نمایان می باشد لذا توقع و انتظار می رود اساتید و دانشجویان همانند دوران دفاع مقدس نقش ممتاز خود را در امر بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه نشان دهند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین احمد اسلامی رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور مازندران ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از روند بازسازی اعتاب مقدسه به اهمیت و جایگاه اماکن مقدس عتبات عالیات و نقش معنوی آن در بین مسلمانان به ویژه شیعیان پرداخت و گفت: اعتاب مقدسه به عنوان یکی از ارکان مهم حفظ و گسترش شعائر دینی و مذهبی،علاقه و اشتیاق ملت ایران به این اماکن مقدس ناشی از عشق و علاقه خاندان عصمت و طهارت به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: عشق و ارادت روز افزون مردم به ساحت خاندان عصمت و طهارت(ع) در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی و معرفی آن به ارادتمندان مکتب اهل بیت(ع) نهایت تلاش خود را بکار خواهند بست.

انگاه دکتر غلامرضا رمضانی پور عضو هئیت علمی دانشگاه  پیام نور و مولف کتاب "تجلی مودت" در خصوص نقش مردم مازندران در بازسازی حرم های مطهر ائمه معصومین(ع) تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در قالب سلاطین و حکومت های شیعی مازندرانی در تاریخ ثبت رسیده است و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و سرنگونی حکومت دیکتاتوری صدام و تاسیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در قالب حضور حماسی مردم ولایتمدار در حال ثبت و گزارش دهی در تاریخ تشیع می باشد و تاکنون مردم انقلابی مازندران  نقش خوبی همانند دوران دفاع مقدس برای خود به یادگار گذاشتند.

در ادامه هر یک از استاید و مسولین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مازندران به بیان نظرات خود پرداختند و اعلام آمادگی نمودند در تحقق بخشیدن به اهداف ستاد بازسازی عتبات عالیات همکاری لازم را داشته باشند

جوملا فارسی