ویدئو

سوگواری برای ائمه اطهار(ع) عامل وحدت و رمز موفقیت برای ملت ها در طول تاریخ بوده است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

سوگواری برای ائمه اطهار(ع) عامل وحدت و رمز موفقیت برای ملت ها در طول تاریخ بوده است

 

 

به گزارش روابط عمومی  ستاد بازسازی عتبات عالیات  استان مازندران  جلسه مشترک خادمان عزاداران حسینی با حضور امام جمعه بهنمیر،بخشدار،مسئولین بخش بهنمیر و معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در بخش بهنمیر شهرستان بابلسر برگزار گردید.

ابتدا حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین شریف تبار امام جمعه بخش بهنمیر به اهمیت و فلسفه عزاداری امام حسین(ع) پرداخت  و اظهار داشت امامان بزرگوار شیعه (ع) درباره زنده نگه داشتن حادثه کربلا  به شیوه های گوناگون مانند تشویق به برپایی مجالس سوگواری ،تشویق به گریستن و گریاندن ، تشویق شاعران به مرثیه سرایی ، تشویق و ترغیب به زیارت امام حسین(ع) تشویق کرده اند.

وی در ادامه افزود : سوگواری عامل وحدت و رمز موفقیت برای ملت ها در طول تاریخ بوده است و خیلی از انقلاب های دنیا ، از توجه به قیام حماسه سازان کربلا سرچشمه گرفته است بنابراین  عزاداری برای امام حسین(ع) دارای آثار فراوانی مانند : عزت و سربلندی ،بقای فرهنگ دینی و اسلامی و آثار دیگری است که نشان دهنده اهمیت آن است.

آنگاه حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بابلسر به تشریح اهمیت سوگواری اهل بیت(ع) پرداخت و گفت : هر ملتی برای بقا و موفقیت خویش نیاز به عامل وحدت و اجتماع دارد ، بدون شک مهمترین عامل وحدت در میان پیروان اهل بیت(ع) که با کمترین زحمت و هزینه ،میتواند توده های میلیونی را گرد یک محور قرار دهد همین مراسم عزاداری  بر سید و سالار شهیدان و یاران باوفای اوست.

در ادامه مهندس سید عباس محدث نیا معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات مسئولین شهرستان بابلسر و بخش بهنمیر گزارشی از روند بازسازی اعتاب مقدسه و برنامه های در دست اجرا مطالبی را بیان کردند.

وی در ادامه  افزود :بزرگداشت شعائر اسلامی ،نمایش جلوه تام و تمام تولی و تبری ،احیای اهداف و مقاصد والای آن حضرت ،ابلاغ مظلومیت آل علی (ع)، به گوش تاریخ ، انتقال معارف و احکام الهی و صیانت دین از انحراف و هجوم دشمنان است و امروز هر چه داریم از حسین (ع) و کربلاست در حقیقت کر بلا شیرازه آیین ماست

در پایان مهندس کشاورز بخشدار بخش بهنمیر شهرستان بابلسر ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت هاو اقدامات صورت گرفته در امر روند بازسازی اعتاب مقدسه گفت : کربلا تجلی گاه عشق بازی  صالحان و پاکان  روزگار تحت هدایت امام نور و روشنایی با خداست ، عشق به امام حسین (ع) راز و رمز ماندگاری ملت بزرگوار ایران است  و همه ما در امر بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه کما السابق  همت و تلاش مضاعف خود را به نمایش بگذاریم  

پرداخت آنلاین نذورات

 

از طریق درگاه امن

 

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

سایت های مرتبط

 

RSS

ذکر ایام هفته

ذکر روزهای هفته

اوقات شرعی

تماس با ما


آدرس:
ساری، خ انقلاب، ساختمان شماره 2 استانداری، طبقه دوم

ایمیل:info[at]mazandatabat[dot]ir

شماره تماس: 01133310322

شماره حساب ها:

49/7878 بانک سپه

1025 بانک ملی