ویدئو

شفافیت مهمترین راهکار اعتمادسازی است

امتیاز کاربران

 

                                                         

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران نشست مشترک مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان های منطقه یک استان مازندران در شهرستان بهشهر برگزار گردید.

ابتدا محمد باقر قزلباش جانشین ناحیه سپاه شهرستان بهشهر ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از اقدامات و فعالیت های ستاد بازسازی عتبات عالیات مطالبی بیان کردند

 سپس محمدحسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران ضمن تقدیر و تشکر و تبریک به مناسبت میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و دهه کرامت گزارشی از روند بازسازی و برنامه های در دست اقدام و جلسه مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان های کشور با مسئولین ستاد مرکز در کربلا برگزار گردید مطالبی را بیان کردند.

وی در ادامه افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات از جمله تشکیلات مردم نهاد است که بر اساس نذورات مردمی قدم های خود را بر می دارد و در این زمینه مردم ولایتمدار ایران اسلامی خصوصا مازندرانی ها هیچگاه در خدمت به اهل بیت (ع) و بازسازی و توسعه حرم های مطهر آنها در عتبات کوتاهی نکرده اند. امروز شفافیت مهمترین راهکار اعتماد سازی است و بر این اساس مردم به ستاد بازسازی عتبات عالیات اعتماد کرده و می کنند و ما باید همه تلاش خود را بکار ببندیم ، امانتداری ، اعتماد به نفس داشتن ، عمل کردن به مؤلفه های فوق کار ماست و خدمت در عتبات عالیات یک نعمت است و باید قدر آن را بدانیم.

مسئول ستاد عتبات عالیات استان به نقش مردم شهیدپرور شهرستان بهشهر در انقلاب دفاع مقدس و بازسازی عتبات عالیات پرداختند.

محمدحسن اصغری در ادامه افزود: خادمین اهل بیت بودن یک افتخار است و کسی نمیتواند این را از دست ما بگیرد مگر اینکه خودمان نسبت به وظایف خودمان کم لطفی کنیم.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان به برگزاری جلسات در خصوص اربعین حسینی اشاره کردند و گفتند: هر سال که پیش می رویم شرایط پیچیده تر و سخت تر می شود در کربلا 450 موکب برپا می شود عراقی ها اربعین را فقط کربلا می دانند و ما ایرانی ها کل اعتاب مقدسه در عراق را اربعین میدانیم لذا ما کمک کار مردم عراق هستیم باید با مشارکت هم بتوانیم زائران اباعبدالله الحسین (ع) را یاری نمایند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید محمد شفیع سیدی مسئول امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) گفت: لقب کریمه اهل بیت در خصوص آن حضرت حکایت از شآن و مرتبه وی نزد پروردگار دارد و خداوند متعال ایشان را جهت بندگی خالصانه،زندگی با برکتی عنایت نموده که در حال حیات و ممات منشاء کرامات و عنایات خاص گردد.

و در پایان هر یک از مسئولین ستاد شهرستان های منطقه یک نقطه نظراتی را بیان کردند و مسئولین ستاد شهرستان ها به بیان برنامه های خود پرداختند.

اعزام 6 نفر از نیروهای فنی تخصصی از استان مازندران به نجف اشرف و سامرا

امتیاز کاربران

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران 6 نفر از نیروهای فنی تخصصی به مدت یک ماه به صورت افتخاری از استان مازندران اعزام گردیدند که 5 نفر از آنها جهت سنگ کاری صحن حضرت زهرا (س) به شهر نجف و 1 نفر تعمیرکار مخازن آب به سامرا اعزام گردیدند.

محمدحسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران اعلام داشتند این ستاد از بدو تاسیس تاکنون 1188 نفر نیروی تخصصی و خدماتی جهت بازسازی اعتاب مقدسه اعزام نموده و در سال جاری (97) این چهارمین گروه اعزامی می باشد که جهت بازسازی اعزام میشوند.

شایان ذکر میباشد در سال جاری تاکنون 38 نفر از نیروهای فنی تخصصی و خدماتی جهت بازسازی به اعتاب مقدسه اعزام گردیدند

امروز همکاری با ستاد بازسازی عتبات عالیات یک توفیق الهی است

امتیاز کاربران

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران نشست مشترک مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان های منطقه 2 استان مازندران در شهرستان سوادکوه برگزار گردید.

ابتدا محمدحسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران ضمن تقدیر و تشکر گزارشی از روند بازسازی و برنامه های در دست اقدام مطالبی را بیان کردند.

وی در ادامه افزود: مشارکت داوطلبانه مردم مازندران را افتخاری ماندگار بیان کرد که با توجه به ویژگی هایی که استان مازندران  دارد و حضور چشمگیر مردم استان در برنامه های معنوی مرتبط با اهل بیت (ع) این دیار ولایتمدار نقش ارزنده خود را در طول این سال ها ایفاد نمود و امروز با حمایت و پشتیبانی مردم پاک نیت مازندران در امر جمع آوری نذورات نسبت به سایر استان ها پیشرفت تحسین برانگیزی داشته اند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین علی رحیمی گرگانی مسئول محترم امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات مرکز ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین ستاد عتبات عالیات استان خاطرنشان کرد ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران هم اکنون یکی از ستاد های فعال و برتر کشور است و همواره در اجرای پروژه های محوله به بهترین شکل ممکن عمل کرده است.

حجت الاسلام گرگانی با اشاره به ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف گفت: صحن حضرت زهرا(س) یکی از بناهای بزرگ جهان اسلام است وی با تاکید بر اینکه روحانیون در زمینه اطلاع رسانی،فرهنگ سازی و ترغیب مردم به منظور مشارکت،بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی،مساجد،ائمه جمعه و جماعات،کانون های فرهنگی و هیئت های مذهبی و اقشار مختلف مردم در راستای هدایت نذورات مردمی اقدامات لازم صورت گیرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رضایی امام جمعه زیراب ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته  در اعتاب مقدسه گفت: بتوانیم با هم اندیشی و هم فکری از امکانات موجود جهت جذب مشارکت در برابر نگاه های مردمی بهره مند شویم و از این ظرفیت بی بدیل ستاد بازسازی عتبات عالیات در برابر نگاه های جهان اسلام که باعث عزت و شرف شیعیان در سراسر جهان است بهره مند شویم.

آنگاه حجت الاسلام سید محمد شفیع سیدی مسئول امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران اظهار داشت: فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات نقش اساسی در احیا و نهادینه سازی فرهنگ دینی و اهل بیت(ع) دارد و کسانی که امروز افتخار خدمت گزاری در این ستاد نصیبشان شده باید شکرگزار عنایت خداوند باشند.

در ادامه معاون فرماندار و فرماهنده سپاه سوادکوه از همه کسانی که در این امر خداپسندانه تلاش می کنند تقدیر و تشکر نمودند.

در پایان هر یک از مسئولین ستاد شهرستان های منطقه 2 نقطه نظراتی را بیان کردند و مسئولین ستاد استان به بیان برنامه های خود پرداختند

 

آیین نامه معارفه مسئول امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران برگزار شد

امتیاز کاربران

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران با حضور حجت الاسلام علی رحیمی گرگانی مسئول امور روحانیون ستاد بازسازی عتبات عالیات مرکز در جمع مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات منطقه 2 استان مازندران اظهار داشتند: روحانیون نقش بزرگی در ترویج ارزش های اسلامی در بین اقشار مختلف جامعه دارند.

وی در ادامه افزود: با توجه به جایگاه عظیم روحانیت در امور مختلف از جمله امر بازسازی عتبات عالیات در ستاد مرکز تصمیم گرفته شد که برای بهره گیری هرچه بهتر از وجود این عزیزان تشکیلات امور روحانیون در ستاد بازسازی عتبات عالیات ایجاد شود تا بتوان با بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی،مساجد،ائمه جمعه و جماعات کانون های فرهنگی و هیئت های مذهبی و اقشار مختلف مردم در راستای هدایت نذورات مردمی اقدامات لازم صورت گیرد و در پایان حکم انتصاب مسئول امور روحانیون ستاد بازسازی استان مازندران را به حجت الاسلام والمسلمین سید محمد شفیع سیدی اعطا نمودند و برایشان در لباس خادم الحسین آرزوی موفقیت کردند

اولین جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در سال جاری با حضور آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه در استان برگزار گردید

امتیاز کاربران

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران به منظور ارائه گزارش عملکرد از روند بازسازی اعتاب مقدسه و برنامه های سال جاری اولین جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با حضور حضرت آیت الله طبرسی و مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در دفتر آیت الله طبرسی نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان برگزار گردید.

ابتدا حسینعلی رضایی یکی از اعضای ستاد و رابط ستاد با دفتر نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان با ارائه گزارشی گفت: با مدیریت جناب آقای محمدحسن اصغری بعنوان مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان،شاهد تحول چشمگیر در استان بودیم که هر ساله نقش و مشارکت مازندرانی ها را بهتر از قبل میبینیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به تحولی که در استان صورت گرفته با حضور استاندار جدید نیاز می باشد جلساتی با وی داشته تا از نحوه روند بازسازی اعتاب مقدسه و نقش استانداری و دستگاه های اجرایی استان در همراهی این کا خداپسندانه اطلاعاتب به حضورشان تقدیم گردد.

حسینعلی رضایی اظهار داشتند نقش ائمه جمعه ها در استان در این کار خداپسندانه بسیار مهم است و تاثیر حضرتعالی به همراهی نمودن آنها ضرورت دارد.

در ادامه محمدحسن اصغری مسئول ستاد بازسازی اعتاب مقدسه و نقش پر فروغ مازندرانی ها در این امر خداپسندانه گفت: الحمدلله ستاد بازسازی عتبات عالیات استان که از سال 83 کار خود را شروع کرده تا سال 96 بیش از 45 میلیارد تومان کمک های مردمی را برای بازسازی اعتاب مقدسه اعم از حرم های امام علی (ع) و صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف و حرم های امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و صحن حضرت زینب کبری (س) در کربلای معلی و حرم امامین جوادین در کاظمین (ع) و امامین عسکرین (ع) در سامرا و ... جمع آوری و به مبادی زیربط ارسال گردید و این کمک ها همچنان ادامه دارد و استان مازندران در طی حدود 13سال جزء 4 استان برتر کشور بوده است

آنگاه آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات وصف ناپذیر اعضای ستاد گفت: امروز خداوند عنایتی به ما کرده تا تحت عنوان کمک به بازسازی عتبات عالیات برای آخرتمان گوشه ای از بهشت را خریداری نماییم که قطعه ای از بهشت در خاک پاک کربلا و نجف و ... قرار دارد.

وی افزود: امیدواریم زحمات شما مورد رضایت صاحب این تشکیلات قرار گیرد. نقش شما در این راه بسیار مهم است چرا که امانتدار مردم هستید و باید برای حفظ حراست آن کوشا باشیم  و تاکنون شما از این امتحان سرافراز بیرون آمدید و کمک هایی که مردم ولایتمدار استان در این امر می کنند نشانه حسن اعتماد به مجموعه ستاد بازسازی  در عتبات عالیات استان می باشد و شما اعتماد سازی کردید.

ایت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه مرکز استان در ادامه به ساماندهی موکب های در اربعین اشاره کردند از مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خواستند تا برای ساماندهی موکب های استان برای اربعین حسینی که هزاران مازندرانی با پای پیاده عازم کربلا هستند اقدامات عملی بیشتری داشته باشند چرا که امروزه دشمنان قسم خورده نسبت به اربعین حسینی حساس شدند و این راهپیمایی خودجوش اقتدار شیعه را به معرض نمایش می گذارد و این حرکت خودجوش مردمی سیاسی شده که باید احیا کنیم.

پرداخت آنلاین نذورات

 

از طریق درگاه امن

 

حدیث روز

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963

سایت های مرتبط

 

RSS

ذکر ایام هفته

ذکر روزهای هفته

اوقات شرعی

تماس با ما


آدرس:
ساری، خ انقلاب، ساختمان شماره 2 استانداری، طبقه دوم

ایمیل:info[at]mazandatabat[dot]ir

شماره تماس: 01133310322

شماره حساب ها:

49/7878 بانک سپه

1025 بانک ملی