ویدئو

نشست مشترک شهردار ساری و رئیس شورای شهر ساری با مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران

امتیاز کاربران

نشست مشترک شهردار ساری و رئیس شورای شهر ساری با مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران به منظور تبادل نظر و مشارکت در امر بازسازی اعتاب مقدسه نشست مشترک با حضور مهندس عباس رجبی شهردار ساری شمشیربند رئیس شورای شهر ساری ، علی آقا میری رئیس کمیسیون فرهنگی شهرداری ساری و نماینده شورای عالی استانها در ستاد بازسازی عتبات عالیات ، احمد عطاریه رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری در دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران برگزار گردید.

 

مطالعه بیشتر...

دیداربا استاندار

امتیاز کاربران

استاندار مازندران بعنوان عضو  ونائب رئیس هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با احمد حسین زادگان استاندار مازندران دیدار داشتند ابتدا  محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گزارشی جامع و کاملی از عملکرد این ستاد  در خصوص باز سازی اعتاب مقدسه و همچنین گزارشی از  خدمات موکبداران در امر یاری رساندن به زلزله زدگان ، سیل زدگان و مبارزه با ویروس کرونا  ارائه دادند علاوه بر آن از مشکلات ستاد از جمله ضرورت  استقرار ستاد در یک فضای مناسب، شرکت مسئولین ستاد در جلسات شورای اداری استان و شهرستان و ... مطالبی را بیان داشتند. محمدحسن  اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در ادامه حکم  مسئو لیت استاندار مازندران را  به عنوان عضوو نایب رئیسی  هئیت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان  که   با موافقت وزیر کشور توسط مسئول ستاد باز سازی عتبات عالیات کشور صادر گردید به استاندار مازندران  اهداء نمودند  

آنگاه احمد حسین زادگان استاندار مازندران دراین نشست ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزشمند ستاد بازسازی عتبات  عالیات گفت : عشق و دلداگی نسبت به خاندان نبوی ، در مردم ایران خصوصامازندرانی ها بطور فطری نهادینه شده است. وی مردم را بزرگترین سرمایه نظام دانسته افزود: امروز مردم در نظام جمهوری اسلامی نقش ممتازی  را  به  یاد گار گذاشتند از دفاع مقدس گرفته  تا  به  امروزدر مبارزه  با ویروس کرونا  به میدان آمدند  و خدمات بسیار موثری داشتند  لذا از ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و موکبداران تشکر می کنم.

 

اولین جلسه اربعین حسینی در سال 1399 در استان مازندران برگزار گردید.

امتیاز کاربران

 

اولین جلسه اربعین حسینی در سال 1399 در استان مازندران برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران به منظور برنامه ریزی و سازماندهی مناسب جهت افزایش کیفیت خدمات رسانی زائران اربعین حسینی اولین جلسه آن با حضور اعضای ستاد ، معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در استانداری برگزار گردید

ابتدا دکتر حسین حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران ضمن قبولی طاعات و عبادات در این ماه پر فضیلت گفت: کسانی که توفیق حضور در این مراسم پیاده روی اربعین را پیدا کردند می دانند که مردم چگونه با عشق و دلدادگی با شور و نشاط در این مسیر معنوی گام بر می دارند و معجزه پیاده روی اربعین نام امام حسین (ع) را جهانی کرده است وی در ادامه درخصوص پیشنهادات ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و مسئول کمیته مشارکت های مردمی  ، اسکان و تغذیه در جهت افزایش خدمات رسانی به زائران  حسینی با در نظر گرفتن گر ما ی هوا و ویروس کرونا  گفت:در خصوص تعداد موکبها  -ظرفیت هر موکب  محل استقرار  خدماتی هر موکب در عراق – تامین آب  و یخ مورد نیاز –تامین  امکانا ت     سر مایشی  و خنک کننده در حد نیاز- حل مشکل انتقال  کالا و نیروی خدماتی موکبداران –تهیه ارز مورد نیاز مواکب-

حضور نمایندگان بهداشت و درمان و امداد و نجات در مواکب –آماده سازی امکانات بهداشتی مانند  ماسک، دستکش، مواد ضد عفونی کننده – جلو گیری از ارسال کالای اضافی و غیر ضرور – تهیه کارت سلامت برای تمامی نیروهای خدماتی با همکاری کمیته بهداشت و درمان – ایجاد وحدت رویه در جمع آوری کمک های مردمی – جلوگیری از اسراف و هدر رفت مواد غذایی و دارویی  با ید تدابیری اتخاذ کرد

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران از پیشنهادات ارائه شده از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و کمیته مشارکت های مردمی اسکان و تغذیه تقدیر و تشکر نمودند.

درادامه محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و مسئول کمیته مشارکت های مردمی اسکان و تغذیه گزارشی از برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در سال گذشته و توقع و انتظاراتی که از کمیته ها در سال جاری با توجه به شرایط آب و هوایی و همچنین بیماری ویروس کرونا وجود دارد ، مطالبی را بیان کردند .

در ادامه هر یک از اعضا به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و نسبت به مراسم اربعین امسال با توجه به شرایط بیماری ویروس کرونا خواستار اقدامات مقتضی و مناسب شدند.

دیدار مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

امتیاز کاربران

 

نشست با مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران به منظور بررسی و نحوه ی مشارکت فرهنگی اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی  استان مازندران  در امر بازسازی اعتاب مقدسه، جلسه مشترک با حضور مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان  و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر ایشان برگزار گردید  ابتدا محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گزارشی از روند بازسازی و برنامه های در دست اقدام نکاتی را مطرح و درباره انتظارات از حوزه ی فرهنگی جهت پیشبرد اهداف ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مطالبی را بیان کردند وی در ادامه یکی از وظایف مسئولین ستاد در امر جذب و مشارکت مردم برنامه ریزی ، آسیب شناسی را رفع موانع احتمالی دانسته افزودند: مازندران به پشتوانه مردم ولایتمدار علی رغم مشکلات اقتصادی و معیشتی ، نقش سازنده و ممتازی را در امر بازسازی اعتاب مقدسه عهده دار می باشد انتظار ما این است که متولیان فرهنگی استان مثل مردم در این راه مقدس با ما همراه باشند قطعا با همراهی این عزیزان از این فضای معنوی که با یاری خدا ایجاد شده است درمسیر خدمت به ائمه اطهار به ویژه توجه به بازسازی اعتاب مقدسه می توان گامهای ارزنده تری برداشت. در ادامه عباس زارع مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات مناسب و ارزشمند ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گفت: مردم مازندران همیشه افتخار آمیز بوده و هستند . مردمی که با حضور و مشارکت خود در امر بازسازی اعتاب مقدسه برگ زرینی را به افتخارات خود افزوده و ارادتشان را به اهل بیت (ع) نشان داده اند وی در ادامه گفته اند: امروزفرصتی به دست آمد که شاید در حیات ما دیگر تکرار نشود . اگر این فرصتها از دست برود جبران آن کار ساده نخواهد بود باید قدراین لحظات را که خداوند توفیق داده که در این مسیر مقدس گام برداریم بدانیم ما هم با یاری خدا با تمام وجود و در حدود مقدورات و امکانات در خدمت ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خواهیم بود. ایشان در پایان سخنانشان راهکارهایی را جهت استفاده بهینه از فضای مجازی ارائه داده اعلام داشته اند اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان در این گام نیز همکاری لازم را در نظر خواهد داشت.                                                                                                                                      

دیدار اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با نماینده ولی فقیه در استان

امتیاز کاربران

 

 

ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با مشارکت مخلصانه موکبداران استان در رزمایش مبارزه با ویروس کرونا و کمک مومنانه به نیازمندان در قالب 11 هزاربسته های معشیتی و بهداشتی مبلغ 49 میلیارد ريال از تاریخ 11/12/98 لغایت 20/2/99 اهدا نمودند.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران به منظور ارائه گزارش عملکرد ستاد بازسازی عتبات عالیات و برنامه های در دست اقدام جلسه ای با حضور آیت الله محمدی لائینی نماینده محترم ولی فقیه دراستان مازندران و امام جمعه ساری برگزار گردید.

ابتدا محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات گزارشی از روند بازسازی اعتاب مقدسه و برنامه های آتی و اقداماتی که از سوی ستاد و موکبداران مازندرانی مبنی بر همدلی با اقشار آسیب دیده  در جریان کرونا ،با لبیک گویی به بیانات مقام معظم رهبری در امر کمک مومنانه مطالبی را بیان کردند .

وی با اشاره به اینکه عشق و ارادات رو ز افزون مردم ولایت مدار استان مازندران نسبت به اهل بیت (ع) گفت : مردم این دیار تاکنون حضور چشم گیری در بازسازی، مرمت توسعه اعتاب مقدسه داشته اند.مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران با اعلام اینکه در شرایط فعلی با برنامه ریزی مناسبی که صورت گرفت خیرین حرم ساز و خادمان موکب های اربعین حسینی استان از همان روزهای نخستین انتشار ویروس کرونا براساس فرامین مقام معظم رهبر مبنی بر مشارکت در رزمایش همدلی با اقشار آسیب دیده در جریان ویروس کرونا با تشکیل گروه های جهادی و با پشتوانه اعتماد مردم به مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان به مقابله با ویروس کرونا پرداخته و به ندای فرامین مقام معظم رهبری در امر کمک های مومنانه کمک به افراد نیازمند شتافتند .

محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران با اشاره به اینکه خدمات صورت گرفته در دو بخش بهداشتی و ارائه خدمات معشیتی گفت:در بخش خدمات بهداشتی توسط موکبداران در امر مبارزه بیماران کرونایی تاکنون 515.400 لیتر مواد ضدعفونی کننده ، 20 تن شیرینی ، 50 هزار قوطی آبمیوه، 325هزار عدد ماسک ، 264.500 عدد دستکش ، 14.800عدد لباس بیمارستانی ، جمعا به مبلغ 17.461.631.000 ريال و در بخش معشیتی 11.383 بسته به ارزش 31 میلیارد و 652 میلیون ریال مجموع بخش های بهداشتی و معشیتی به مبلغ 49 میلیارد 113 میلیون 631هزار ریال پرداختند.

 آنگاه آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام  جمعه ساری نیز در نشست با مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با بیان این مطلب خدمت در این ستاد یک موهبت الهی و معنوی است، افزود: خادمان عتبات مقدسه و عالیات باید بدانند که خدمت به زائران و ارائه خدمات عمرانی و فنی یک افتخار و یک موهبت الهی است که باید قدردان باشند.

وی تصریح کرد مردم مازندران بر اساس اعتماد و ارادتی که به ساحت مقدس اهل بیت (ع) خاصه از حضرت اباعبدالله الحسین (ع) دارند در امر مساعدت و بازسازی عتبات عالیات خوب درخشیدند و این یک حماسه بزرگ حسینی در مازندران است.

نماینده ولی فقیه در مازندران کمک به نیازمندان در این شرایط بحرانی را اولویت کار این ستاد یاد کرد و اظهار داشت: همان طوری که مردم در ایام عادی به ستاد باز سازی برای انجام پروژه‌های عمرانی عتبات عالیات کمک کردند امروز وظیفه اصلی این ستاد است که به داد مردم نیازمند برسد و کمک به آنان را در اولویت کار خود قرار دهد.

آیت الله لائینی با اشاره به اینکه ستاد بازسازی عتبات مازندران کار کرد خوبی از خودشان نشان داد، خواستار مساعدت مسئولان استان در ایجاد مکان مناسب برای این ستاد شد.

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

سایت های مرتبط

 

RSS

ذکر ایام هفته

ذکر روزهای هفته

اوقات شرعی

اینماد

 

 

تماس با ما


آدرس:
ساری، خ انقلاب، ساختمان شماره 2 استانداری، طبقه دوم

ایمیل:info[at]mazandatabat[dot]ir

شماره تماس: 01133310322

شماره حساب ها:

49/7878 بانک سپه

1025 بانک ملی