ویدئو

آئین تجلیل از خادمین اربعین حسینی(ع) در ساری برگزار شد

امتیاز کاربران

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران با حضور مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری،مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس استان،مدیرکل حج و زیارت استان،مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان و تعدادی از مدیران اجرایی،موکبداران و خادمین اربعین حسینی(ع) آئین تجلیل از خادمین اربعین حسینی(ع) در سالن فتح المبین سپاه ناحیه شهرستان ساری برگزار شد.

ابتدا محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران و مسئول کمیته مشارکتهای مردمی اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی(ع) استان مازندران ضمن خیر مقدم گزارشی از روند برنامه ریزی،ساماندهی موکب ها و نحوه خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی(ع) را ارائه نمودند.

وی در ادامه افزود: ایام اربعین شاهد صفا،اخلاص و پاکی تمام اقشار اعم از روستایی و شهری هستیم و همگی سعی می کنند در این حرکت عظیم و حماسی و خداپسندانه سهمی برای خود داشته باشند .

مسئول کمیته مشارکت های مردمی اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی(ع) استان مازندران با اشاره به اینکه این کار بزرگ اگر مردمی نبود یقینا نمی توانست این جلوه های با شکوه را بوجود آورد گفت: اربعین حسینی(ع) یک حرکت جهانی مبارکی است که موجب خوشحالی دوستان اهل بیت(ع) و عصبانیت دشمنان اهل بیت(ع) را به همراه دارد

محمد حسن اصغری مسئول ستاد باز سازی عتبات عالیات استان مازندران در ادامه افزود: در اینجا لازم است از زحمات و تلاش تمامی مسئولان اجرایی استان به ویژه استاندار محترم و همکارنشان و ارشادات و رهنمودهای نماینده محترم ولی فقیه در استان موجب تسهیل و خدمات رسانی مواکب شده اند کمال تشکر و از شما خادمین در این مدت با تمام وجود در خدمت به زائرین ابا عبدالله الحسین(ع) بودید تقدیر و تشکر می نمایم.

آنگاه سردار عبدالله ملکی مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان مازندران ضمن تقدیر و تشکر گفت: کار شما ارزشمند است و ملائک از ابتدای سفر به کربلا برای خادمین و زائرین ثواب می نویسند.حضور و خدمات شما موکبداران و خادمین نمونه بارزی از ایثار و از خود گذشتگی می باشد.جنس خدمت به سید الشهدا قوام شدن و عاطفه است که تنها در مکتب سید الشهدا وجود دارد که عشق و بصیرت باهم ممزوج شده و زود گذر نیست و یک پدیده بی نظیری است که موجب قدرت اصلی وحدت جهان اسلام گردیده است.

سردار ملکی در ادامه افزود: اگر امروز با آرامش این برنامه را برگزار می کنیم و در منطقه تاثیر داریم از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهدا است.من در اینجا از زحمات همه شما عزیزانی که در ایام اربعین حسینی به زائران امام حسین(ع) عاشقانه و بی ادعا خدمت کرده اید کمال تشکر را دارم.

در ادامه آئین تجلیل از خادمین اربعین حسینی(ع) دکتر علی شیرازی مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری مازندران راهپیمایی اربعین را بزرگترین قرار عاشقانه جهانیان دانست که در مسیر دلدادگی به ساحت اهل بیت(ع) شور و شعور حسینی(ع) را به منصه ظهور می گذارد و شما خادمین اربعین حسینی عاشقانه در این راه قدم نهادید.

وی در ادامه افزود: در سایه ارشادات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهتمام و همدلی خادمان اربعین حسینی(ع) خدمات دست اندرکاران و همکاری مردم شریف و ولایتمدار و متدین و مسئولین امر در اوج عزت و عظمت و امنیت برگزار شد از همه موکبداران و خادمین به نمایندگی از سوی استاندار محترم استان تقدیر و تشکر می نمایم.

در ادامه آقای گلیردی از شهرستان جویبار یکی از خادمین اربعین حسینی(ع) به نمایندگی از سوی موکبداران و خادمین به بررسی نقاط ضعف و قوت پرداخت و جهت پیشبرد و تقویت برنامه ها اربعین حسینی(ع) پیشنهاداتی ارائه دادند.

در ادامه آقای گلیردی یکی از خادمین شهرستان جویبار به نمایندگی از سوی موکبداران استان ضمن تقدیر و تشکر،در ارتباط با نقاط قوت و ضعف موجود در این حوزه مطالبی را بیان کردند.

در پایان مراسم با حضور مدعوین از موکبداران و خادمین اربعین حسینی همراه با لوح تقدیر و کتاب تجلی مودت تجلیل شد.

اعزام 4 نفریروی سنگ کار و کمک سنگ کار به نجف اشرف

امتیاز کاربران

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران 4 نفر نیروی فنی تخصصی سنگ کار و کمک سنگ کار به مدت یک ماه به صورت افتخاری از استان مازندران به صحن حضرت زهرا(س) در جوار مرقد مطهر مولای متقیان حضرت امیر المومنین علی(ع) در نجف اشرف اعزام گردیدند.

محمدحسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران اعلام داشتند این ستاد از بدو تاسیس تاکنون 1217 نفر نیروی فنی تخصصی و خدماتی جهت بازسازی اعتاب مقدسه اعزام نموده و در سال جاری(97) این نهمین گروه اعزامی می باشد که جهت بازسازی اعزام می شوند.

شایان ذکر می باشد در سال جاری تاکنون 67 نفر از نیروهای فنی تخصصی و خدماتی جهت بازسازی به اعتاب مقدسه اعزام گردیدند.

شهرستان محمودآباد رتبه هفتم استانی در امر بازسازی اعتاب مقدسه را به خود اختصاص داد

امتیاز کاربران

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران،نشست مشترک مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و مسئولین و اعضای هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محمودآباد در دفتر فرماندار برگزار گردید.

ابتدا فرج الله یوسف زاده مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محمودآباد گزارشی از نحوه مشارکت،جمع آوری نذورات و هدایای مردم در امر بازسازی اعتاب مقدسه و استقلال شهرستان محمودآباد در امر موکبداری مطالبی را بیان کردند.

آنگاه یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته گفت: بازسازی اعتاب مقدسه افتخاری برای ما شیعیان است و مرمت و توسعه حرم ائمه اطهار(ع) ریشه در کار فرهنگی دارد و یکی از راه های انتقال فرهنگ به نسل های آینده،احترام و تمسک به ائمه معصومین(ع) می باشد و شهرستان محمودآباد آمادگی لازم دارد تا همانند گذشته مشارکت خوبی داشته باشد.

در ادامه محمدحسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران ضمن تقدیر و تشکر،گزارشی از روند بازسازی اعتاب مقدسه و برنامه های آتی مطالبی را بیان کردند. وی در ادامه افزود: در حال حاضر 6 پروژه شامل ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف،صحن حضرت زینب کبری(س) در کربلای معلی،خشت طلای گنبد امام حسین(ع) ،درب های امامزاده سید محمد(ع) در بلد سامرا،سنگ کاری سرداب حضرت ابوالفضل العباس(ع) و کتیبه شهدای 72 تن از شهدای کربلا به عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قرار داده شده است تا انشالله همانند گذشته با مشارکت خوب مردم مازندران بتوانیم در تحقق بخشیدن برنامه ها موفق شویم.

محمدحسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان،شهرستان محمودآباد را از شهرستان های موفق دانست و افزود: این شهرستان از بدو تاسیس تاکنون خوش درخشید و رتبه هفتم استانی در امر بازسازی اعتاب مقدسه را به خود اختصاص داد.مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در امر نحوه موکبداری و مشارکت مردم مطالبی را بیان کردند و نسبت به درخواست مسئول ستاد و فرماندار شهرستان محمودآباد در امر موکبداری اعلام نمودند بر اساس ضوابط و دستورالعملی که از سوی مرکز می آید اقدام میکنیم و انشالله بتوانیم با وحدت و انسجام مشکلات را حل کنیم.

 

 

 

 

 

 

آیت ا... طبرسی: بهره گیری از منابع موثق و دسته اول از ویژگی های برجسته ساختاری کتاب تجلی مودت است

امتیاز کاربران

 

 

 

نشست تخصصی و راهبردی حضرت آیت ا... طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران با مولف کتاب «تجلی مودت» که دو ساعت و نیم به طول انجامید با گزارش و توضیحات عمومی و تخصصی غلامرضا رمضانی پور پیرامون فرآیند چهار ساله تالیف این اثر شروع و سپس با رهنمودها، بیانات و سؤالات آیت الله طبرسی ادامه یافت. همچنین اعضای کادر مرکزی ستاد بازسازی عتبات عالیات به همراه محمدحسن اصغری ریاست ستاد نیز گزارشی از تاثیرات فرهنگی این کتاب بر نگاه و فعالیت سایر استان های کشور تقدیم نمودند.

 نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار کرد: مولف کتاب «نقش تمدن ساز مازندران در بازسازی عتبات عالیات» از نخبگان دانشگاهی، اهل قلم در جبهه فکری انقلاب اسلامی هستند که با تسلط به ادبیات فرهنگ جهانی و مبانی انقلاب اسلامی نظریه تمدنی نوینی مبتنی بر عقلانیت و مدنیت وحیانی را به نام «تمدنشهرهای دانش بنیان» با محوریت نقش مازندران پردازش نمودند.  

 وی، با بیان اینکه کثرت ارجاعات و بهره گیری از منابع موثق و دسته اول از ویژگی های برجسته ساختاری این کتاب است، افزود: به لحاظ محتوایی نیز مولفان این کتاب از نخستین تمدن پژوهانی هستند که به نقش بین المللی تاثیرات مازندران در عرصه فرهنگ و تمدن سایر ملل قلم فرسایی نمودند.

 آیت ا... طبرسی تصریح کرد: امیدوارم آقای رمضانی پور به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور در گروه فرهنگ و تمدن اسلامی با چنین توان و فرهیختگی در قلم برای تاریخ انقلاب مازندران و نقش مازندران در دفاع مقدس قلم زده و برای شهدای مازندران بنویسند.

 نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: جامعیت علمی مولف در علوم اسلامی اعم از فرهنگ، تمدن، تفسیر، مبانی فلسفه صدرایی، عرفان، ادبیات، کلام، حدیث، رجال و تاریخ موجب شده  که کتاب «تجلی مودت» صرفا گزارش دهی تاریخی از حضور مازندران در عتبات عالیات نباشد، بلکه نقش برجسته تمدنی مازندران در اعتلای فرهنگی عتبات از سال 250 ه.ق تا اکنون به وضوح مورد تحلیل جامعه شناختی قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از کارهای حماسی و تمدن ساز مازندران پس از انقلاب (از جمله دو مرتبه حضور مازندران در بازسازی شهر سوسنگرد) مورد تغافل و مهجوریت اهل قلم و رسانه قرار گرفته است، گفت: به لطف الهی و پیگیری آقای اصغری (رئیس ستاد بازسازی عتبات استان) این کتاب توانست چنین حماسه اخیر و شکوهمند را به ثبت دقیق تاریخی برساند.

 طبرسی در پایان افزود: به مسئولین فرهنگی استان و مدیران رسانه های تصویری و صوتی مازندران پیشنهاد می دهم در انتقال و گزارش رویدادها و کارهای بزرگ فرهنگی استان از قلم و بیان و نوع نگاه آقای رمضانی پور که از نخبگان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی می باشند، بهره مند گردند.

محمدحسن اصغری ریاست ستاد بازسازی عتبات مازندران در این دیدار با بیان اینکه تبیین دکترین ستاد بازسازی عتبات عالیات توسط آقای رمضانی پور در این کتاب موجب شد که افق و استراتژی حرکت فرهنگی و تمدن ساز ستاد بازسازی عتبات ایران

که مورد نظر مقام معظم رهبری بوده به خوبی پردازش و روشن شود.

 وی، افزود: کتاب تجلی مودت به خوبی منویات و مکنونات رهبری انقلاب در تاسیس ستاد بازسازی را برای تمام اعضای ستاد در کشور تبیین نمود.

 اصغری تاکید کرد: تشویق و حمایت و دعای خیر ما و همه دغدغه مندان فرهنگ اصیل علوی و فاطمی مازندران برای مولف کتاب به عنوان قدردانی از ایشان خواهد بود.

 لازم به ذکر است بنا بر نظر و پیشنهاد رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، کتاب تجلی مودت در روز جمعه (نوزدهم بهمن ماه) در دهه فجر و مصادف با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا در مصلای نماز جمعه ساری با حضور حضرت آیت الله طبرسی و استاندار رونمایی خواهد شد.

 

اعزام 10 نفر نیروی سنگ کار و کمک سنگ کار به نجف اشرف

امتیاز کاربران

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران 10 نفر نیروی فنی تخصصی سنگ کار و کمک سنگ کار به مدت یک ماه به صورت افتخاری از استان مازندران به صحن حضرت زهرا(س) در جوار مرقد مطهر مولای متقیان حضرت امیر المومنین علی(ع) در نجف اشرف اعزام گردیدند.

محمدحسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مازندران اعلام داشتند این ستاد از بدو تاسیس تاکنون 1213 نفر نیروی فنی تخصصی و خدماتی جهت بازسازی اعتاب مقدسه اعزام نموده و در سال جاری(97) این هشتمین گروه اعزامی می باشد که جهت بازسازی اعزام می شوند.

شایان به ذکر می باشد در سال جاری تاکنون 63 نفر از نیروهای فنی تخصصی و خدماتی جهت بازسازی به اعتاب مقدسه اعزام گردیدند.

پرداخت آنلاین نذورات

 

از طریق درگاه امن

 

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

سایت های مرتبط

 

RSS

ذکر ایام هفته

ذکر روزهای هفته

اوقات شرعی

اینماد

 

 

تماس با ما


آدرس:
ساری، خ انقلاب، ساختمان شماره 2 استانداری، طبقه دوم

ایمیل:info[at]mazandatabat[dot]ir

شماره تماس: 01133310322

شماره حساب ها:

49/7878 بانک سپه

1025 بانک ملی